KLASA 4 A - wychowawca Anna Rzeczkowska-Gwozdecka

Klasa 4a w roku szkolnym 2016/2017.
Dnia 10 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości robiąc kotyliony.

Samorząd Klasowy w roku szkolnym 2016/2017 tworzą:

Antoni Pinkosz - przewodniczący
Daria Karpińska - zastępca
Rafał Herman - zastępca

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

Ogród Zoologiczny - Wrocław 3.04.2017

Galeria zdjęć z ZOO

Mam talent

Międzynarodowy Dzień Wody

W marcu każdego roku przypada Międzynarodowy Dzień Wody, który i my uczciliśmy. Postanowiliśmy wykonać ogromne krople wody, na których umieściliśmy hasła związane z oszczędzaniem i szanowaniem wody. Nasze pracy zawieszone zostały w pobliżu naszego gabinetu, abyśmy wszyscy mogli do nich wracać i pamiętać jak cenna jest każda kropla wody.

Anna Rzeczkowska - Gwozdecka

Fascynujący Świat Nauki i Techniki

Na początku marca po raz kolejny już odwiedziliśmy pracownie Fascynującego Świata Nauki i Techniki w Opolu.

Turniej ringo

Album zdjęć

Warsztaty plastyczno-językowe

Inne zdjęcia

Wigilia klasowa

Album zdjęć

Zajęcia integracyjne

Mikołaj w IV a

Centrum Nauki i Technologii w Opolu

Dnia 9 listopada wybraliśmy się do Centrum Nauki i Technologii w Opolu. Czekały tam na nas zajęcia z różnych dziedzin nauki. Mogliśmy na przykład spróbować jazdy na robocie, stworzyć swoją własną muzykę używając do tego celu rurek, a także odczytać napisy na opakowaniach lekarstw w alfabecie Braill’a.
Najfajniejszą częścią były chyba zajęcia o planetach. Widzieliśmy planety i  gwiazdozbiory na niebie. Podziwialiśmy księżyce planet. Mogliśmy też zmierzyć temperaturę ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Humanitarium

3 listopada tego roku wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę. Wspólnie z klasą 3a pojechaliśmy do Humanitarium we Wrocławiu. Jest to takie miejsce, w którym można obejrzeć wystawy o bardzo różnorodnej tematyce. My trafiliśmy na wystawę pod tytułem Odnawialne źródła energii. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy na ten temat. Najfajniejsze było to, że mogliśmy przeprowadzać różne doświadczenia ze światłem, wodą oraz prądem. Uczestniczyliśmy także w warsztatach i zrobiliśmy kostki kąpielowe o różnych zapachach i w wielu kolorach. Poczuliśmy się jak prawdziwi badacze w laboratorium.

W ramach projektu „BEZPIECZNA +” - CHINY

W ramach projektu „BEZPIECZNA +” - jesteśmy tolerancyjni, stworzyliśmy wspólnie plakat o Chinach. Umieściliśmy na nim podstawowe informacje o tym kraju, a także różne ciekawostki, o których być może nie wiedzieliście. Zachęcamy do obejrzenia naszego dzieła i podziwiania go w naszej szkole, na II piętrze.

Rok szkolny 2015/2016 Strona klasy 3 A