KLASA 3 B

Lidia Błońska

Więcej - plik PDF

TEST TRZECIOKLASISTY

W tym roku szkolnym trzeciaki przystąpiły to testu 10 kwietnia. Uczniowie pisali test przez dwie godziny. O tym, jak ważny to dzień i jak go przeżyli mówi sprawozdanie Joasi Kołodziejczyk.

21 marca - witamy wiosnę

21 marca powitał nas w tym roku prawdziwie wiosenną pogodą. Pierwszy dzień wiosny w szkole był wyjątkowo bogaty w atrakcje. Najpierw spróbowaliśmy sił wypełniając test na temat zdrowia, gdyż tego dnia obchodzony jest również Dzień Wiedzy o Zdrowiu. Potem przygotowywaliśmy się do powitania wiosny wykonując marzanny lub plakaty i prace plastyczne o wiośnie. Następnym punktem wiosennego programu był szkolny konkurs ,,Mam talent’’.

FŚNiT

9 stycznia 2014 r. nasza klasa wraz z klasą III A pod opieką swoich wychowawczyń w ramach realizacji projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii odbyła wycieczkę do Nadleśnictwa w Opolu. Natomiast dziewczynki były w Ludowym Klubie Jeździeckim „LEWADA” w Zakrzowie, który specjalizuje się w ujeżdżeniu koni. Więcej kliknij na obrazek.

W tym roku Mikołaj obdarował nas nie tylko słodyczami , ale i ciekawą układanką, z której składaliśmy różne figury geometryczne. Aby otrzymać paczę, każdy musiał wykazać się jakimiś umiejętnościami oraz wykonać pracę plastyczną przedstawiającą oczywiście Mikołaja.
Tuż przed świętami, nietypowo, po jasełkach szkolnych, przebrani w anielskie skrzydła wyruszyliśmy w pochodzie aniołów pod BCK, gdzie spotkała się cała armia aniołów – uczniów i przedszkolaków z brzeskich szkół. Dostaliśmy paczki ze słodyczami, które rozdawał burmistrz i Kamil Bednarek.
To była miła i sympatyczna przedświąteczna niespodzianka. Więcej PDF.

Przeczytaj tekst Asi Kołodziejczyk

,,Śniadanie daje moc’’
8 listopada jak co roku mija pod znakiem zdrowia. Jak jeść zdrowo i racjonalnie , ile razy dziennie powinniśmy spożywać posiłki oraz jak je przygotować – to niektóre zagadnienia i problemy tej ogólnopolskiej akcji. My w sposób praktyczny, zdrowy i przyjemny przyłączyliśmy się do uczestnictwa w niej.

Na basenie

22 października byliśmy na basenie. Tym razem mieliśmy okazję pozować do zdjęć. Dzięki temu otrzymamy na pamiątkę fotki z mile spędzonych chwil, wśród których nie zabrakło wyścigów, zjeżdżalni , gry w piłkę i innych atrakcji.
Najszybszymi pływakami okazali się – Lidia Błońska i Natan Brudziński.

Wycieczka do lasu stała się inspiracją do wykonania albumów.
Większość z nich jest naprawdę godna podziwu...
Opisy lasu, rozpoznawanie drzew, rysunki przedstawiające faunę i florę leśną, albumy grzybów -
to niektóre przykłady prac uczniów.

kliknij - powiększ

08.10.2013 r.- wycieczka autobusowa do lasu w Kurzniach.

Już drugi raz gościliśmy w lesie w Kurzniach. Również tym razem, leśnik - pan Bartłomiej Kastelik, powitał nas grą na sygnałówce. Program wycieczki był bardzo bogaty, co widać na zdjęciach.
1. Przejście ścieżką dydaktyczną, poznanie warstwowej budowy lasu i jego funkcji.
2. Zbieranie grzybów.
3. Rekreacja – pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek.
4. Quizy, konkursy, praca w grupach.
Dodatkowo musieliśmy wykazać się zdobytą wiedzą.

W klasie drugiej

Zakończenie roku szkolnego

Pan Burmistrz, pani Dyrektor i pani Wychowawczyni szczególnie pogratulowali uczniom, którzy osiągnęli najwyższe. Wyróżnienia uzyskali:
Przemysław Alberski
Patryk Nowak
Amelia Roj
Lidia Błońska
Patryk Szular
Joanna Kołodziejczyk
Wielkie gratulacje!

Wycieczka do Barda Śląskiego i Złotego Stoku

10 czerwca 2013 uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Bardzie Śląskim i Złotym Stoku w kopalni złota.

Dni Janusza Korczaka

Dni Janusza Korczaka w szkole to prelekcje, filmy i konkursy. Dla naszej klasy zakończyły się miłą niespodzianką.
W konkursie plastycznym kolejne miejsca zajęli:
I miejsce – Patryk Szular
II miejsce -Santino Weseliński-Krajewski
III miejsce- Lidia Błońska

Na pochwałę zasługuje również Patryk Nowak, który otrzymał wyróżnienie w szkolnym konkursie wiedzy o Januszu Korczaku.
GRATULUJEMY!

Wigilia klasowa 2012 r.
Klasową wigilię spędziliśmy wspólnie z gośćmi – razem z nami kolędowały Babcie,
a czas umilał Przemek przygrywając do wspólnego śpiewania.

Wycieczka do lasu – październik 2012r.
Na wycieczce do lasu podobało nam się wszystko – i lekcja z leśnikiem, i sala myśliwska, i pieczenie kiełbasek.

Samorząd klasowy klasy II a (2012/13)
przewodniczący: Patryk Nowak
vice: Przemysław Alberski
skarbnik: Natan Brudziński

W klasie pierwszej

Z ekologią ,,na Ty’’ ! Warsztaty w bibliotece
maj 2012

Uczestniczymy z zajęciach Kółka Ekologicznego. Tym razem wyjście do biblioteki i ciekawe zajęcia warsztatowe.
Efektem są prace plastyczne, które zabieramy do szkoły.

kliknij

WIGILIA
2011/2012

10 listopada 2011