18.06.2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 w Brzegu odbył się festyn szkolny pod hasłem: „Żyjmy zdrowo, kolorowo ” zorganizowany przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego z Opola. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Owoce w szkole”, więc uczestnictwo przedstawicieli Agencji było niejako zwieńczeniem tej współpracy.
Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego trybu życia, zwłaszcza zdrowego odżywiania, a także integracja całej społeczności szkolnej i lokalnej.
W bogatym programie festynu były m.in.: konkurs na piosenkę ekologiczną (wygrała kl. IV a), prezentacja poetyckiej twórczości dziecięcej na temat zdrowego stylu życia, pokaz mody – wybór najciekawszego przebrania na owoc lub warzywo, występy laureatów szkolnych i pozaszkolnych konkursów artystycznych, konkurs plastyczny, międzyklasowy turniej sportowy z wykorzystaniem w formie rekwizytów różnych warzyw i owoców. Uczniowie prezentowali również, jak można wykonać ekozabawki z siana, wianki z kwiatów, bukiety z krepiny. Najmłodsi mogli pomalować artystycznie twarz i przemienić się w kolorowe motylki, owoce, warzywa. Poza tym były smakowite kiełbaski z grilla, chlebek z ekologicznym smalcem, ciasta z owocami, napoje, loteria fantowa. Dr Janicki (kardiolog) udzielał porad medycznych, a szkolna pielęgniarka mierzyła ciśnienie.
Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili. Zwycięzcy konkursów i wykonawcy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody: paczuszki owocowe oraz ekologiczne jabłuszka ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego – współorganizatora festynu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy festynu przeszli do auli szkolnej, gdzie obejrzeli teatrzyk kabaretowy „Śpiąca królewna” przygotowany przez koło teatralne pod kierunkiem pani Haliny Inglot. Przedstawienie zostało przyjęte gromkimi brawami, więc bardzo się spodobało.
Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na podobnej imprezie.

powrót do strony aktualności