Światowy Dzień Misyjny

Pod koniec października obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. W swoim pierwszym Orędziu z tej okazji, Papież Franciszek napisał m.in.: „Dojrzałość i solidność wiary poznaje się po gotowości i umiejętności dzielenia się nią z innymi ludźmi”. To ważne przypomnienie w tym ostatnim etapie Roku Wiary, jaki przeżywamy.

Jako szkoła chcemy włączyć się w inicjatywę na rzecz misji. Świadomi tego, że każde dziecko, niezależnie od koloru skóry, płci i religii ma prawo do pełnego rozwoju, szczęścia i nauki pragniemy pomóc tym, którzy naszej pomocy najbardziej potrzebują.

Pierwszym naszym krokiem było zapoznanie się z zasadami PROGRAMU – ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ. W czasie lekcji w pracowni interaktywnej dowiedzieliśmy się, że jest to pomoc finansowa udzielana najbiedniejszym dzieciom i młodzieży z kraju misyjnego w zakresie edukacji i poprawy bytu. Jest to pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym, szczególnie osieroconym. Udział w programie to szansa nauki dla dzieci i uratowanie ich od życia na ulicy. Ośrodek misyjny współpracuje również z rodzinami, których warunki życiowe są przerażające ( mieszkanie w lepiankach, spanie dzieci na ziemi ). W ośrodkach prowadzonych przez misjonarzy są też dzieci wyrzucane na ulicę, maltretowane przez opiekunów.

Zobacz film

Pełni empatii pragniemy otworzyć się na pomoc.

Kolejnym naszym krokiem były warsztaty artystyczne prowadzone przez Panią Agatę Bednarz i Panią Izabelę Potaczało z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy, w czasie których przygotowywaliśmy się do kiermaszu świątecznego. Panie podały nam szereg pomysłów na ozdoby świąteczne. Za poświęcony czas, podzielenie się pomysłami, niesamowitą chęć współpracy bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy oraz przybyłym Paniom.

Zobacz więcej zdjęć

Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny połączony z jasełkami i kawiarenką, który odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu w dniu 19 grudnia o godzinie 17.00.

Każdy grosz z naszego dochodu pragniemy poświęcić na potrzeby najuboższych w Kenii.

Uczniowie PSP 1 wraz z opiekunem Anną Dąbrowską