Z naszej działalności misyjnej…

W lutym otrzymaliśmy wreszcie numer identyfikacyjny oraz podany nam został numer konta, na który mogliśmy dokonać wpłaty uzbieranej składki. Po powrocie z ferii wysłaliśmy uzbierane pieniądze. W imieniu szkoły zadanie to wykonali uczniowie klasy IV a: Marcelina Woźniak i Dawid Kramarczyk.

Otrzymaliśmy również list z Ośrodka Misyjnego

Zobacz cały list

Słowo Dyrektora Ośrodka Misyjnego

„Drodzy Przyjaciele i Sympatycy misji! Jestem zaskoczony Waszą dobrocią. Dlaczego? Bo okazaliście naszym misyjnym podopiecznym wielkie i dobre serce. W dzisiejszych czasach często można usłyszeć po co pomagać innym, gdy w Polsce jest tyle biedy? Z jednej strony to prawda. Ale tylko z jednej. Bo czy nie warto otworzyć serca na cierpiących biedę, bez względu na to, gdzie oni żyją?
Ks. Roman Wortolec

Ukoronowaniem naszej działalności misyjnej było wzięcie udziału w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym „ MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”. Był to nasz gest solidarności i jedności z potrzebującymi. Wierzymy, że poprzez propagowanie takich wartości jak bezinteresowna pomoc, współczucie, szacunek pomagamy otwierać się na drugiego człowieka i inne kultury.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie Pani B. Skalska, Pani K. Kasprzak oraz Pani A. Dąbrowska zgodnie z regulaminem wyróżniły jedną pracę z klas I-III oraz jedną z IV- VI. Zwycięzcami w etapie szkolnym zostali Darek Marszałek (III a) oraz Weronika Wrzesińska (Va). Prace zostały wysłane do Dzieła Pomocy Ad Gentes i przeszły do centralnego etapu.

Tekst Anna Dąbrowska