WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRZECIW OTYŁOŚCI

PSP nr 1 to szkoła, która promuje wszelkie działania pro-zdrowotne oraz aktywność fizyczną. 7 marca, podczas „WOJEWÓDZKIEGO DNIA PRZECIW OTYŁOŚCI”, Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję propagującą zgrabną sylwetkę i zasady zdrowego odżywiania. Każda klasa na godz. wychowawczej obejrzała prezentację multimedialną o zdrowym stylu życia, przygotowaną przez uczennice z klasy VI. Była ona podstawą do rozmów i dyskusji oraz wymiany i analizy swoich doświadczeń. Następnie uczniowie wykonywali wspólnie plakaty – piramidy zdrowia, które wywieszone w klasach mają przypominać co, kiedy i ile powinniśmy spożywać. Do współpracy włączyła się Pani prowadząca sklepik szkolny i zaoferowała w tym dniu świeże owoce, kanapki i wodę mineralną, zamiast chipsów, słodyczy i słodzonych napojów. Aby walczyć z otyłością potrzebny jest również ruch i ćwiczenia gimnastyczne. Uczniowie więc na każdej przerwie mogą korzystać z boiska szkolnego i tam w odpowiednim stroju biegać na świeżym powietrzu. Do aktywności fizycznej namawiały również uczennice z sekcji sportowej, przypominając wszystkim, w które dni odbywają się w naszej szkole zajęcia sportowe. Wywieszone plakaty na szkolnym korytarzu przypominają wszystkim o potrzebie dbania o swój wygląd i zdrowie.