WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

9.01.2014 w Zespole Szkół nr 1 z OS odbył się miejski etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych: Wojciech Tysier z klasy 5 a, Natalia Sobór i Julia Kulczycka z 6 a oraz Samuel Michalski najmłodszy uczestnik konkursu realizujący naukę indywidualnym tokiem. Pytania były bardzo trudne. Według opinii komisji międzyszkolnej niektóre wykraczały poza program przyrody w szkole podstawowej np. W jakich górach znajdują się szczyty mierzące ponad 8 tysięcy metrów. Większość uczniów na konkursie znało góry Himalaje ... ale kto z uczniów szkoły podstawowej słyszał o górach Karakorum.

Przed konkursem

Konkurs zakończył się wielkim sukcesem Julki która zajęła jedno z dwóch pierwszych miejsc. Mimo zwycięstwa zabrakło jej jednego punktu (konieczne 85%) aby dostać się do finału wojewódzkiego. Mamy jednak nadzieję, że ze względu na wyjątkowo trudne tegoroczne pytania komisja wojewódzka zakwalifikuje również uczniów, którzy uzyskali 80% punktów.

2 pierwsze miejsca i jedno 2 miejsce

Dyplom dla Samuela najmłodszego uczestnika konkursu