SPORT SZKOLNY

Z OSTATNIEJ CHWILI - MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁKĘ RĘCZNĄ - CHŁOPCY Z NASZEJ SZKOŁY SZÓSTĄ DRUŻYNĄ POLSKI  - WIĘCEJ

14 i 15.06.2011 - uczniowie PSP 1 najlepszymi piłkarzami naszego miasta!
We wtorek piątoklasiści, a w środę czwartoklasiści wygrali zawody w piłkę nożną rozgrywane w ramach zawodów SONiA.

5.06.2011 - uczniowie klasy 3a wzięli udział w Olimpiadzie Integracyjnej w Zespole Szkół nr 2 z OI w Brzegu.
Zobacz parę zdjęć.

29.05.2011 - Wreszcie udało się!!! Nasi najmłodsi szczypiorniści (w tym 10 uczniów naszej szkoły) brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w piłce ręcznej!!! Tydzień wcześniej  po raz drugi zostali mistrzami naszego województwa. W styczniu zdobyli pierwsze miejsce w mistrzostwach szkół - w maju zdobyli złoto w zawodach klubowych (Orlik Brzeg).
Więcej o Mistrzostwach Polski.
Mistrzostwa wojewódzkie turniej w Opolu - Zdjęcia z turnieju w Brzegu
Artykuł z Panoramy Powiatu (mistrzostwa województwa i turniej w Świebodzinie)

15.03.2011 - trzecie miejsce w półfinale mistrzostw województwa zajęła drużyna unihokeja dziewcząt PSP 1. Do awansu było bardzo blisko. Remis z bramką straconą po końcowej syrenie i jednobramkowa porażka. Trochę szkoda, ale dotarcie tak wysoko jest wielkim sukcesem.
12.03.2011 - czwartoklasiści z PSP 1 szóstą drużyną województwa opolskiego w zawodach Małego Olimpijczyka. Więcej o zawodach półfinałowych z lutego. - Galeria z finałów.

28.01.2011
KOLEJNA WIELKA DRUŻYNA PIŁKI RĘCZNEJ Z JEDYNKI

Szczypiorniści Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu  najlepszą drużyn Opolszczyzny!
Zobacz relację z półfinałów,  relację z zawodów finałowych w Popielowie, oraz galerię zdjęć z finału (nowe okno).

Opublikowano wyniki podsumowujące rozgrywki sportowe za rok szkolny 2009/2010. Nasza szkoła z 28 punktami zajęła doskonałe drugie miejsce wśród szkół powiatu brzeskiego. Lepsza od nas okazała się tylko PSP 3 Brzeg. Inne brzeskie szkoły zajęły odpowiednio: PSP 8 - 5 miejsce, PSP 6 - 8 miejsce, PSP 5 - 10 miejsce w powiecie. Pełne wyniki klasyfikacji.
Ostatnie lata to czas wielkich sukcesów sportowców z PSP 1. Dyplomy, puchary, medale i zdjęcia możemy podziwiać na parterze naszej szkoły.

LEKKAATLETYKA
13 X 2010 - Kornelia Wilk wicemistrzynią województwa!
Wielkim sukcesem naszej uczennicy Korneli Wilk zakończył się finał wojewódzkich biegów przełajowych na 1000 m w Lasocicach. Już sam start Korneli w XVII Memoriale Anny Lityńskiej wśród najlepiej biegających ze szkół podstawowych pokazał jak jest ona silna. Więcej.

Więcej zdjęć - kliknij

Drużyna PSP 1 w XVII Memoriale Anny Lityńskiej 5 X Park Nadodrzański - zwycięscy na podium - z lewej K.Wilk

Wspomnienia z wakacji
Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej w Pabianicach lipiec 2010

SPORTY INDYWIDUALNE - KARATE
4.12.2010 - na odbywających się w Lewinie Brzeskim turnieju KATA & CLICKER CUP ogranizowaną przez Polską Organizację KARATE KYOKUSHINKAI 2 miejsce w kat CLICKER (styl wolny) zajęła uczennica klasy IV b Angelika Muszyńska.
zobacz zdjęcia

ORLIK BRZEG - strona drużyny piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych w której grają uczniowie naszej szkoły

Największe sukcesy sportowe roku szkolnego 2009/2010

Piłka ręczna dziewcząt - zwycięstwa w Mistrzostwach Brzegu, Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego, Półfinale Województwa,
3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego.

Unihokej dziewcząt - wicemistrzostwo miasta Brzeg, wicemistrzostwo powiatu, 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego.
  Piłka ręczna chłopców (zawody klubowe - Orlik Brzeg) - Zwycięstwo w Opolskiej Lidze Piłki Ręcznej,