Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w piłce ręcznej, prowadzona przez Mirosława Kołodziejczyka najlepszym zespołem na Opolszczyźnie!!!!!!!
Tylko pierwszy mecz z gospodarzami finału, był dosłownym horrorem. Jedynka wygrywa jedną bramką. Z resztą późniejsza postawa drużyny z Popielowa pokazała, że wynik meczu z Jedynką nie był przypadkiem. Późniejsze mecze zespołu PSP nr 1 z drużynami z Grodkowa i Opola to już wyraźna dominacja chłopców z Jedynki. Ten, kto zna realia jakimi rządzi się piłka ręczna, wie jakim osiągnięciem jest tytuł Mistrza Województwa. Są to lata ciężkiego treningu, dziesiątki sparingów, turnieje ogólnopolskie, by w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium. Zwłaszcza, że na tym podium staje szkoła, która teoretycznie nie ma żadnych szans w starciu z drużynami, posiadającymi normalne warunki do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego i treningu. Brawo dla zawodników, których wyników sportowych nie zauważają Ci, od których zależy zapewnienie równych szans rozwoju dla wszystkich naszych dzieci. Możemy sobie tylko wyobrazić jakie wyniki sportowe uzyskałaby Jedynka gdyby posiadała salę gimnastyczną. Ta najstarsza szkoła w mieście zasługuje na umożliwienie jej funkcjonowania w normalnych warunkach. Jeszcze raz gratulacje dla zespołu Mirosława Kołodziejczyka. Czeka ich teraz walka w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

Wyniki meczów finałowych
PSP nr 1 Brzeg – PSP Popielów 11:10
PSP nr 3 Grodków – PSP nr 14 Opole 18:13
PSP nr 1 Brzeg – PSP nr 14 Opole 22:12