Absolwenci „Jedynki” dumą Brzegu

Nasze miasto może być dumne, nie tylko z sukcesów sportowych obecnych uczniów, ale przede wszystkim z absolwentów Jedynki, którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej .

Swoje pierwsze sportowe kroki w naszej szkole stawiali :

Adrian Tekliński - wielokrotny Mistrz Polski Juniorów w kolarstwie torowym - medalista Mistrzostw Europy juniorów -uczestnik Mistrzostw Europy i Świata seniorów, nadzieja olimpijska polskiego kolarstwa torowego.

Bartosz Krocz - reprezentant Polski juniorów w L.A- skok wzwyż . Obecnie zawodnik wrocławskiego klubu sportowego WKS Śląsk

Paweł Waligóra - reprezentant kadry Polski juniorów w piłce ręcznej

Przemysław Sobieraj - były reprezentant Polski Juniora w piłce ręcznej

Aleksandra Teklińska - zawodniczka ekstraklasy w koszykówce kobiet Reprezentantka klubu Odra Brzeg

Jeżeli dodamy do tego całą listę utalentowanych uczniów-sportowców z ostatnich lat, którzy wyszli z „Jedynki” , a dziś przynoszą chlubę szkołom , do których uczęszczają to konkluzja nasuwa się sama : PSP nr 1 to od lat kuźnia talentów sportowych . Aż trudno uwierzyć , że takie wyniki osiąga szkoła , w której nadal nie ma sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia !

POWRÓT DO STRONY ARCHIWUM