PSP NR 1 SZÓSTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE !!!

Pięknym akcentem zakończyła się historia kolejnego zespołu piłki ręcznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu. W Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koninie, młodzi szczypiorniści z PSP nr1 wywalczyli wysokie VI miejsce. W doborowej stawce 16 mistrzów województw znalazły się kompletne zespoły klubowe ze Szkół Mistrzostwa Sportowego, tym cenniejszy jest ten sukces, kiedy mała szkoła nie mająca przecież warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu zostawia w pokonanym polu miasta - potęgi w piłce ręcznej, minimalnie przegrywając mecz o wielki finał! Brawo dla zawodników i nauczyciela - trenera. Sukces ten, to owoc pięcioletniej mozolnej pracy i szkoda, że nie we własnej sali gimnastycznej, bo wtedy efekty byłyby jeszcze większe. Sukces poprzedzony mistrzostwem województwa opolskiego, a także osiągnięciami w rozgrywkach klubowych (gdzie reprezentanci PSP nr 1 stanowią trzon drużyny Orlika Brzeg), zwycięstwem w Opolskiej Lidze Piłki Ręcznej, a także brązowym medalem Mistrzostw Polski.
Trener drużyny PSP nr 1 Mirosław Kołodziejczyk dziękuje miejskiemu koordynatorowi SZS i dyrektorowi MOSiRu w Brzegu za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody finałowe.
Drużyna PSP grała w składzie: Mariusz Andraszak, Mateusz Znojek, Krzysztof Stokowski, Arek Stopka, Patryk Sanecki, Krzysztof Kołodziejczyk, Mateusz Majka, Jonatan Szumlakowski, Konrad Aniśkiewicz, Adam Krocz, Walentyn Łużniak, Krzysztof Szczucki, Daniel Zawadzki ,trener Mirosław Kołodziejczyk.

----- Powrót do strony SPORT lub do AKTUALNOŚCI -----